Pühapäev hakkab lõpule jõudma ning ees on taas üks väljakutseid täis nädal. Kuidas end tunned? Kas oled elevil ning ei jõua ära oodata või tunned ükskõiksust ning lausa stressini viivat vastumeelsust?
Kuigi tööl tuleb aeg – ajalt ette väljakutseid, mis ajutiselt tuju alla viivad, on siiski olemas märgid mis vihjavad, et oleks aeg töökohta või lausa tegevusvaldkonda vahetada. Mõned nädalad on aeglased ning stressirohked, teised huvitavad ja kiired. Ühel hetkel võid avastada end oma töö üle juurdlemast, kas see on ikka see mida sa teha tahad ning kas panus loob piisavalt väärtust. Selliste mõtete tekkimisel on aeg hakata analüüsima, kas tasub jätkata samas töökohas või on just see õige hetk vahelduseks ning uueks väljakutseks.
Töökoha vahetamine on karjääri loomulik osa, sest arened ning õpid pidevalt juurde. Stagnatsiooni kui sellist ei ole olemas – sa kas lähed edasi ja arened või “tiksud stabiilselt”, mis tegelikult tähendab vaikset langust. Seda, kas tagasihoidlikumate või isegi olematute saavutuste näol. Arengus tekivad uued oskused ning avaneb inimese tõeline potentsiaal, mida pahatihti ei saa rakendada oma praegusel töökohal. Sellest tekib klaaslagi, millest kõrgemale enam minna ei saa. Õnneks tänapäeval keegi ei oota, et töötaksime pensionipõlveni samas ettevõttes ja ametikohal. Töökohalt lahkumist vaadatakse kui arengut ja pigem positiivset nähtust, mitte ebaõnnestumist ja hundipassi saamist. Kokkuvõttes on see parem mõlemale osapoolele – töötaja säästab oma tervist ja närve ning tööandja kulusid ja aega.
Kui soovid olla leitav meie värbamisteenuse kaudu siis saada meile oma CV.
Loomulikult kõike ei saa võtta must – valgelt, kuid allpool on välja toodud 5 põhjust mis annavad märku, et pigem tõesti oleks aeg juba järgmise etapi peale mõelda.
Rahulolematus millegagi, mida sina muuta ei saa
Tunned, et sind ei võeta kuulda ning ei väärtustata. Oled mitu korda juhiga sellest rääkinud ja sind kuulatakse viisakalt ära, kuid muutusi ei toimunud ning oled samas olukorras. Kahjuks on see konkreetne märk sellest, et tuleb ülemus välja vahetada ja seda läbi uue töökoha. Lõpuks kokkuvõttes kannatab sinu karjäär – ametiredelil enam tõusta ei ole võimalik kui sind tähele ei panda. Kus on garantii, et saadakse aru, et oled edutamist väärt?
Tunned, et seisad paigal
Mäletad ülalkirjeldatud stagnatsiooni? Täpselt nii, paigalseis on näilik – tegelikult lähed aeglaselt, kuid kindlalt alla, sest jääd rutiini kinni, ei omanda uusi oskusi ega toimu arengut. Su silmad ei põle enam ja sa ei suuda ega soovi panustada enam uute ideega või asjade paremaks muutmisesse. Paigalseis võib tekkida sellest, et sulle ei usaldata suuremaid ülesandeid või oled ise professionaalselt ja vaimselt ettevõttest/ülesannetest välja kasvanud. Sellisel juhul tunned, et ei ole enam piisavalt väljakutseid ning võib hakata igav täites pidevalt monotoonseid ja korduvaid ülesandeid. Taolises olukorras kaovad entusiasm ja nauding kiiresti ning tööelu muutub halliks argipäevaks pideva kellavaatamisega. See omakorda tekitab stressi ja kahjustab tervist, mis kandub edasi üle halva tujuna perele kodus ning ahelreaktsioon jätkubki. Paigalseis võib tunduda turvalise ja mugavana (“ma ju oskan ja olen hea selles, mida teen, keegi mind lahti ei lase”), kuid pikemas perspektiivis on see hukatuslik. Alati võidab pikaajaline strateegiline planeerimine. Seega kui tunned, et töö on end ammendanud, siis oleks hea uusi väljakutseid otsida.
Panid väljateenitud raha enda heaks tööle ning tegeled tulusate kõrvalprojektidega
Suurem osa edukaid ärisid algavad õhtuprojektina põhitöö kõrvalt. Nii maandad riske, saad oma arved makstud ning ka arenevat äri igakuiselt finantseerida. Samuti tegeled just sellega mis on su kireks. Panustades palju aega, energiat ja lugematuid tunde oma ettevõtmisesse võib sellest midagi edukat välja tulla. Oletame, et oled hulk õhtuid ja öid oma äri arendanud ning sinu side hustle toob sulle sisse juba päevatöö kolmekordse sissetuleku. Sellisel juhul on see märk sellest, et sinu ideel on jumet, suudad ennast juba selle projektiga üleval pidada ning on aeg põhitöölt lahkumiseks. Vahetades päevatöö oma projekti vastu, vabastad sa kohe vähemalt kaheksa tundi efektiivset aega. Seda saad investeerida otse oma ettevõtmisesse, mis üpris lühikese aja jooksul kasvab ning muudab sind ennast tööandjaks. Kuigi sellega kaasnevad omad riskid ja vastutus, oled siiski välja teeninud sõltumatuse kolmandast osapoolest ning võib olla ka juba finantsvabaduse, palju õnne!
Sind alahinnatakse
Sa annad endast parima ning panustad maksimaalselt kella vaatamata. Teed ületunde ning raha selle eest eraldi ei küsi. Sul on tunne, et oled missioonil ettevõtte, enda kui ka kolleegide jaoks. Ülemus on rahul, kolleegid samuti. Sellegipoolest oled uurinud ja analüüsinud palgataset valdkonnas ning avastasid, et sulle makstakse tubli töö eest liiga vähe palka – oled alamakstud! Sellisel juhul tasub ülemusega viisakalt rääkida ja argumenteerida, miks sa suuremat tasu küsid ning millist väärtust ettevõttele tood. Juhul kui sellest abi ei ole ning tuuakse ainult vabandusi, miks palka ei ole võimalik tõsta (kuigi ettevõtte finantspool on korras), on aeg edasi liikuda. Nad ei vääri sind ning leidub keegi teine, kes sinu panust rohkem väärtustab.
Stress hakkab tervist mõjutama
Sa tunned, et töö on liiga stressirohke või tegelikult ei ole amet see, mida tööle asudes ette kujutasid või töövestlusel kirjeldati. Ümbrus on veidi toksiline ja töökoormus suur, kuid karjääripotentsiaali ametikohal ei ole ning tundub, et see kõik on aja raiskamine. Sellisel juhul ei ole lihtsalt aeg töökohta vahetada, vaid seda tuleb teha joostes, sest stress on lõpuks kõikide terviseprobleemide alus. Häid tööpakkumisi on piisavalt ning kindlasti leidub selline, mis sobib sulle rohkem.
Märgates kas või ühte ülaltoodud olukordadest, peaksid tõsiselt mõtlema töö vahetuse peale. Siiski ei tasu tundmatus kohas pea ees vette hüpata. Töökohta on mõistlik vahetada õige ajastusega, väärikalt ning turvalise üleminekuga. Mitte kunagi ei tasu lasta emotsioonidel võimust võtta ning uksi paugutades sildu põletada. Enne vahetust analüüsi rahulikult olukorda, tutvu turul pakutavate võimalustega ning leia uus töökoht enne vanalt lahkumist. On hea meeles pidada, et end tuleb austada ja väärtustada, kuid raha ei ole see peamine faktor. Oma tulu osavalt investeerides on rahal võimalus kasvada ja sinu heaks töötada. Seega pigem vali töö kus oled entusiasmi täis ning silmad säravad. Ei ole hullu kui teenid vähem kui teises stressirohkes kohas, õigesti raha investeerides teenid selle kordades tagasi ohverdamata oma elukvaliteeti tööl. Võta ühendust meie värbamisagentuuriga ja aitame uude töökohta värbamisel.
- Loe postitust: Mida peab tööandja oluliseks kandidaatide värbamise juures?
- Loe postitust: Kuidas tööandjalt palka juurde küsida?
- Loe postitust: 4 Sammu leidmaks endale unistute töökoht
- Loe postitust: Mida peab tööandja oluliseks kandidaatide värbamise ja valiku juures?
- Loe postitust: Kuidas jääda silma väärt tööandjale?