Kuidas palka juurde küsida?
Täna on selge, et eriolukorra tõttu tekkinud tööpuudus ja palgakärped on paljudel elu peapeale pööranud. Paraku see olukord on käes ning tuleb tegeleda tagajärgedega. Aga mida siis ikkagi teha, et Sinu töötasu kataks ära kõik kulutused ja jääks veel raha ülegi? Eesmärk on ju perele leiva peale vorsti samuti pakkuda. Esimene samm, mis tuleks astuda, on tööandjaga palgaläbirääkimistele asuda, palka juurde küsida. Kuid ega palga küsimine päris nii lihtsalt ei käi, seega vaatame, kuidas seda teha?
Näita väärtust!
Enne kui hakkad tööandja raskele päevale veel vinti juurde kruvima, mõtle läbi, mis on see väärtus, mida sa täna tööandjale pakud. Lihtsalt bossi ukse taha ilmuda ja 300€ igakuist palgalisa küsida ei ole mõistlik! Sellise käitumisega võib ohtu seada sellegi töö, mis sul hetkel olemas on. Seega mõtle väga hästi läbi, mis on see väärtus, mille eest tööandja sulle täna maksab ning millist väärtust saaksid täna veel lisaks pakkuda. Palgaläbirääkimistel ja tegelikult ka igasugusel läbirääkimisel, mis puudutab rahalist tehingut, on arutelu tuumik väärtus, mida raha eest vastutasuks pakutakse. Mida teha, kui praeguses ametis lisandväärtuse pakkumine on Sinust mitteolenevatel põhjustel võimatu? Kuidas selles töös midagi teisiti teha, et tööandja saaks sulle kõrgemat tasu pakkuda? Kui praeguses ametis lisandväärtuse pakkumine tööülesannete näol ei ole võimalik, siis mõtle läbi, mis oskused Sul veel olemas on. Kas sul on oskusi, mis võimaldaks sul tööd teha peale tööpäeva, kui lapsed magama pandud või trennis käidud? Kindlasti oled osav veel milleski, kui lihtsalt aja vahetamises raha vastu. Mis iganes vastuse peale praegu tuled, siis mõtle läbi, kuidas Sinu praegune tööandja saaks sellest kasu lõigata. Väärtus!
Saada meile oma CV, et värbamisteenusega Sind leiaksime.
Kui aga jõudsid hetkel tupikusse ning ei leia ühtegi lisandväärtust, mida oma tööandjale oled kohe võimeline lisaks pakkuma, siis nüüd ongi õige aeg mõelda läbi, mis Sulle veel huvi pakub. Kas oled alati unistanud osata raamatupidamist? Ehk on Sinus loominguline geen, mille kaudu suudad valgustada kliente ostmaks Sinu tööandja poolt pakutavaid tooteid ja/või teenuseid? Mis iganes vastuse peale jõudsid, siis tahame lihtsalt meelde tuletada, et interneti vahendusel on võimalik juurde õppida erinevaid keeli, seadusandlust, digiturunduse alustalasid ja palju muud ning seda valdavalt tasuta! Kui ei ole kohe võimalik tööandjale lisandväärtust pakkuda, siis leia, või vajadusel tekita, see vaba aeg (see on juba aja planeerimise küsimus), et omandada uued oskused ja teadmised. See võib esialgu tunduda raske ja aeganõudva tööna, aga iga eesmärk tuleb jagada väiksemateks osadeks. Kui kogu teadmistepagasi omandamine võtab 100 tundi, siis jagades seda väiksemateks osadeks, näiteks panustad 2 tundi iga päev õppimisele, kulub uue oskuse omandamiseks kõigest 50 päeva. 50 päeva möödudes saad oma tööandjale pakkuda juba rohkem väärtust ning seeläbi pidada läbirääkimisi töötasu suurendamisest. Eduka läbirääkimise tulemusena võiks täna alustades olla Sinu järgmine palganumber kontole jõudes juba tunduvalt suurem järgneva 80 päeva möödudes.
Kui otsid uut tööd siis võta meiega ühendust ja võib juhtuda, et sobitud aktiivse sihtotsingu kampaaniaga.
Seda, millist väärtust keegi pakkuda suudab/tahab/võib, on igaühe enda teada. Ainult ise tead, milles osav oled või mis sulle huvi pakub. Selleks võta hetk, mõtle läbi ja tee see esimene samm! Korvpallis skoorib ainult see, kes viske teeb! Seega ära pikalt mõtle ja asu tegutsema. Nagu ütleb Nike’i hüüdlause ‘’JUST DO IT!’’
- Loe postitust: Mida peab tööandja oluliseks kandidaatide värbamise juures?
- Loe postitust: Millal on õige aeg töökohta vahetdada?
- Loe postitust: 4 Sammu leidmaks endale unistute töökoht
- Loe postitust: Mida peab tööandja oluliseks kandidaatide värbamise ja valiku juures?
- Loe postitust: Kuidas jääda silma väärt tööandjale?