Oled parasjagu tööotsingutel ja sooviksid oma CV professionaalsemaks muuta?
Suurepärane, sest see blogipostitus aitab Sul just seda teha! Järgnevalt jagame Sulle 7 nõuannet, millega võiks arvestada CV kirjutamisel ning mis põhinevad meie kogemust arvestades kõige tüüpilisematel vigadel.
1. Pikkus ja asjakohasus
Värbaja perspektiivist on oluline, et oleks võimalik saada kiire pilguga hea ülevaade Sinu töökogemusest ja oskustest. Kas teadsid, et keskmine aeg, mis kulub ühe CV üle vaatamiseks on 6 sekundit? Selletõttu mõtle kindlasti hoolikalt läbi, milline informatsioon on oluline arvestades konkreetset töökohta, kuhu kandideerid. Ära kasuta tervet lehekülge kirjeldamaks vaid ühte eelnevat töökohta – paar rida on tavaliselt täiesti piisav. Ühtlasi, kui Sinu kogemustepagas on vahepeal täiendust saanud, hakka juba vaikselt valima, mida rohkem esile tuua ja mida koomale tõmmata. Näiteks oma esimesed töökogemused kohvikutes või kauplustes võid kokku võtta ühe reaga. Selline struktuur aitab lugejal keskenduda ainult kõige olulisemale informatsioonile. Kindlasti jälgi CV kirjutamisel, et Sa ei ületaks 2 lehekülje limiiti.
2. Detailid
Kaalu hoolega, millised detailid on CV kirjutamisel olulised (ja millised mitte!). Kui soovid töötada tarkvara arendajana, siis märgi ära programmeerimiskeeled, mida oskad ja tõsta esile need, mis on olulised just antud töökoha jaoks. Anna lühike ülevaade sellest, kui hästi Sa neid tunned ja maini ära, kus Sa neid varem kasutanud oled. Kui soovid töötada hoopis müügiinimesena, ei ole vajalik IT oskuseid põhjalikult kirja panna. Pigem oleks sellisel juhul kasulikum panna rõhku Sinu võõrkeelte oskusele.
3. Ära alahinda oma kogemusi
Noored, kes on oma karjääriredeli alguses, on tihtipeale väga tagasihoidlikud oma töökogemuse kirjeldamisel. Pea meeles, et enamus meist on kuskilt alustanud, ja keegi ei eelda, et Sinu esimesed kogemused tekkisid müügijuhi või tootearenduse insenerina töötades. Tegelikult tööandjad sageli isegi eelistavad neid, kes on vajadusel valmis „käised üles käärma“ ja tõsist tööd tegema. Mistahes kogemus Sul on, näitab see alati, et oled aktiivne ning tead üldiseid tööelu reegleid. Hea võimalus kõikide töökogemuste kirjeldamiseks on omandatud oskuste või õppetundide väljatoomine. See aitab ka tööandjal aru saada, miks see kogemus oluline oli.
4. Hilisem kogemus kõige alguses
Alati alusta värbamisel oma kõige hilisema (või olulisema) hariduse ning töökogemuse kirjeldamisest. Usu või mitte, aga alustada sellest, kus põhikoolis Sa käisid, ei ole eriti hea moodus professionaalse mulje jätmiseks! Tegelikult võid isegi ruumi säästa ja selle informatsiooni üldse välja jätta. Selle asemel rõhuta oma karjääri alast haridust ja kogemusi alustades kõige hiljutisemast või tähtsamast.
5. CV pilt
Kindlasti on pildi lisamine hea mõte, kuid jälgi, et pilt jätaks professionaalse mulje. Sinu kõige naljakam profiilipilt Facebook-is ei jäta suure tõenäosusega soovitud esmamuljet. Kui Sa ei tea missugust pilti valida, küsi julgelt mõne praeguse kolleegi või sõbra arvamust. Näiteks esinduslik foto siira naeratusega on alati hea valik. Kui sa soovid pildil näidata oma loovust, siis võid pildi teha näiteks metsa või raamatukogu taustal.
6. Kas sul oli töökohtade vahel tühi aasta?
Kõige parem lahendus on ausalt kirja panna, mida Sa sellel ajal tegid, selle asemel, et lasta värbajal ise seda välja hakata mõtlema. Pole oluline, kas keskendusid õpingutele või reisisid, hea on see ära märkida.
7. Persoonikirjeldus
CV kirjutamisel on see väga hea moodus, kuidas silma paista. Paljud ei tule selle peale, et üldisele informatsioonile lisaks kirjutada ka persoonikirjeldus. Lisa paar rida kirjeldamaks, milline inimene Sa oled, mis sorti kogemused Sul on ning millised on peamised eesmärgid. Sinu tulevane tööandja ei ole ainult huvitatud su taustast, vaid ka sellest, millised on su ootused tulevasele karjäärile. Persoonikirjeldus on ka suurepärane võimalus turundada ennast kui töötajat.
Loodame, et pärast nende nõuannetega tutvumist ei ole professionaalse CV kirjutamine enam nii peadmurdev.
- Loe postitust: 3 Peamist viga mida tehakse tööintervjuul
- Loe postitust: Milline on hea motivatsioonikiri?
- Loe postitust: 6 Põhjust miks iga inimene peaks korra elus müügitööd tegema
- Loe postitust: Milline on atraktiivne Linkedin-i profiil?
- Loe postitust: 5 Nõuannet unistuste töö leidmiseks