Kujuta ette olukorda: oled kiire elutempoga inimene, kellel on iga tund tööpäevast planeeritud. Tegid oma ajakavas ruumi, et võtta tunnike ning kohtuda uue potentsiaalse töötajaga. Kohtumiseks tuli teha ettevalmistusi, mis olid nii aja- kui ka energiakulukad. Selleks üheks tunniks tuli panna ootele kõik teised tegevused, mis veel sel päeval tegemist vajasid. Lähed kokkulepitud ajal kohtumispaika kohale ning ootad. Ootad veel 15 minutit. Ning veel. Kuniks on möödas juba pool tundi – 30 minutit maha visatud aega. Lisaks sellele muidugi ka ajakulu, mis eelnes kohtumiseks ettevalmistusi tehes.
Ülal kirjeldatu, on ilmselt tuttav nii mõnelegi värbamisprotsessi läbi viinud inimesele. Lepid kokku kohtumise potentsiaalse kandidaadiga, kohandad selle kohtumise ümber kogu oma päevaplaani ning siis selgub, et oodatud vestluskaaslast ei tule. Kõik tehtud ettevalmistused on olnud justkui aja raiskamine.
On mõistetav, et elus tuleb ette ootamatusi, mida me ei saa ise kontrollida. Ehk tõesti plaanisid töövestlusele minna, kuid ootamatult selgub, et pead siiski kohtumisele minemata jätma. Töömaastikul ei pea plaanide muutumiseks isegi kuigi olulist põhjust olema. Kandidaadina otsustad just Sina, milliseid valikuid oma karjääris soovid teha ning mis suunas liikuda. Oled märganud huvitavat tööpakkumist ning sellele reageerinud, saades võimaluse kohtuda värbamisprotsessi läbi viiva inimesega. Mõni aeg hiljem siiski otsustad, et see pakkumine ei ole Sinu jaoks. Või oled hoopis leidnud uue ja põnevama tööpakkumise, mis Sind veel enam kõnetab.
Kuigi meelemuutuseks ei pea erilist põhjust olema, kui oled juba oma kandidatuuri esitanud ning kohtumise kokku leppinud, siis kaasnevad sellega ka teatud „kohustused“. Leppides kokku aja tööintervjuuks, tuleb arvestada ka seda läbi viiva inimese graafikuga. Ta on broneerinud selle hetke oma päevakavast, et vestelda Sinuga. Kõik muu on seniks ootel. Seetõttu, kui siiski otsustad, et soovid kandideerimisest loobuda, siis anna sellest märku. Tööandja mõistab seda ning hindab Sinu ausust.
Kuna Eesti on väike, siis tuleb arvestada sellega, et info liigub kiiresti. Inimestele jäävad tihtipeale eredamalt ja pikemaks ajaks meelde just negatiivsed kogemused. Kui jätad kokkulepitud kohtumisele kohale ilmumata ning ei anna sellest intervjuu läbiviijale märku, võib see informatsioon jõuda nii mõnegi teise tööandjani. Selliselt vähendad märkimisväärselt oma võimalusi leidmaks endale meelepärane töö ning võid oma nime teha meeldejäävaks mitte just kõige positiivsemas mõttes. Võib ka juhtuda, et avastad mõni aeg hiljem, et see ettevõte, kuhu jätsid kord intervjuule kohale ilmumata, on otsimas just Sinule ideaalselt sobivale positsioonile uut inimest. Kuid kahjuks tänu sellele, et otsustasid kohtumisele mitte minna, jätsid endast sellele tööandjale negatiivse mulje ning oled ka sellest võimalusest ilma jäänud.
Seega ole aus nii enda kui ka tööandja vastu. Kui leiad, et positsioon, kuhu kandideerisid ei ole siiski Sinu jaoks, siis ära karda sellest märku anda ka tööandjale. Sel viisil hoiad kokku nii enda kui ka teiste aega ning ei loo endast tööandjatele kuvandit, mis võib mõjutada Sinu võimalusi töömaastikul.